יום שני, 2 במרץ 2015

תכשירים להסרת איפור של סבוקלם

חג פורים מתקרב בצעדי ענק. רבים מתכננים, מעבר לתלבושות, גם איפור ואביזרים נלווים, המהווים חלק חשוב מהתחפושת החגיגית.

בקבוצות ווטס אפ שמעתי על תופעות לוואי שנגרמו כתוצאה משימוש בטושים או מוצרי איפור, אשר לא עברו אישור של משרד הבריאות. מעבר לצבע שלא לא יורד, איפור עם חומרים לא מאושרים יכול לגרום גם לאלרגיות.

לכן, בטרם קניית האיפור כדאי לשים לב למספר דברים חשובים: הדבר החשוב ביותר בבחירת איפור הוא לבדוק שישנו אישור של משרד הבריאות, המאשר כי האיפור מותר לשימוש. בנוסף, מומלץ לבדוק את האיפור על גב היד ולוודא שהוא נמרח בקלות ואף ניתן להסרה ברמה סבירה באמצעות מים או מגבונים לחים. בדיקה נוספת שכדאי לעשות בטרם מעלים את הצבעים על פני הילד היא לוודא שאין לילד רגישות לצבעים באמצעות מריחה קלה על היד והמתנה של מספר דקות.

חשוב  גם לזכור, כי הכנת הפנים לקראת האיפור והסרתו הנכונה, כשהחגיגה מסתיימת, חשובות לשמירה על עור פנים בריא. הכללים האלה מומלצים במיוחד לבעלי עור רגיש וכמובן לילדים המשתמשים העיקריים באיפור..

אין הורה שלא מכיר את המקרה הזה: הילד או הילדה חוזרים מהגן, מבית הספר או מהחוג עם איפור שלא יורד
תחילה ניסיתי להוריד את האיפור עם מגבונים לחים, אך ללא הצלחה רבה.
הבנתי שאצטרך להשתמש בתכישירים להסרת איפור רציניים יותר.
מכיוון שמדובר בבאיפור עמיד למים, הסרתי אותו במספר שלבים:
התחלתי עם קרם ניקוי יסודי ועדין להסרת איפור של סבוקלם SEBO CALM. הקרם מנקה את העור ביסודיות (יותר ממגבון לח זה בטוח) ואינו מגרה את הפנים (כמו מגבון לח).
הקרם מצוין גם להסרת האיפור מאזור העיניים היות ואינו צורב.
ניתן להשלים את הניקוי עם סבון פנים לעור רגיש של סבוקלם או עם מי פנים לעור רגיש של סבוקלם..
מדובר במי פנים עדינים במיוחד המתאימים לניקוי עור רגיש ואדמומי.
בלי שום קשר, מומלץ לא לישון עם איפור מסוג זה (ועם שום איפור..), מכיוון שהוא אוטם את הנקבוביות ומונע חדירת חמצן לעור.
סבון פנים לעור רגיש מסיר ביעילות את האיפור (גם את הקשה במיוחד), ומותיר את העור רך, נקי ורענן. מדובר במוצר היפואלרגני שנבדק דרמטולוגית לעור רגיש.
הרמן וייס, רוקח ומנהל המו"פ של סבוקלם, מספק מספר טיפים חשובים כיצד לעשות זאת נכון:
הקפידו על עבודת הכנה: כדי שהאיפור יהיה מוצלח חשוב למרוח אותו על פנים נקיות לאחר שאלו הוזנו בקרם לחות, גם כשמדובר בילדים, וזאת בכדי לשמור על העור ולסייע לשכבת ההגנה שלו להתמודד עם המרכיבים הסינתטיים שבאיפור. קרם לחות של סבוקלם נספג בקלות ומונע שמנוניות וברק.
- השתמשו בתכשירים טיפוליים: באופן כללי, מומלץ להקפיד ולנקות את הפנים בתכשירים טיפוליים המיועדים לעור רגיש המכילים צמחים ושמנים. אלו יסייעו להוריד את האיפור ביעילות וגם ירגיעו וישקמו את העור. אני מורידה איפור בעזרת  סבוקלם סבון פנים לעור רגיש עדין במיוחד, המתאים גם לעור רגיש, אדמומי ומגורה ומבוסס על נוסחה חדשנית, המכילה רכיבי ניקוי נטולי סולפאטים (ללאSLS ), המופקים מדגני תירס ועצי קוקוס, שהשפעתם על העור מיטיבה במיוחד.
העדיפו מנות קטנות: השתמשו בכמויות קטנות של סבון. עדיף לשטוף את הפנים פעמיים, כל פעם עם כמות קטנה מאוד של סבון, מאשר לשים כמות גדולה של סבון אותה יהיה קשה לשטוף מהעור והעלולה לגרום לגירויים.
  
התאימו התכשיר לסוג העור: קיימים סוגים שונים של תכשירי ניקוי הכוללים מוס, שמן, קרם ועוד. יש לבחור את התכשיר המתאים ביותר לסוג העור.
נקו בעדינות: אל תפעילו יותר מדי לחץ על העור בזמן הניקוי. ניקוי אגרסיבי יכול להוביל לפגיעה בשכבת ההגנה הטבעית של העור- הסבום. שפשוף חזק מדי של עור הפנים יכול לגרום לשריטות מיותרות, אדמומיות למשך זמן ואף להופעת קופרוז- בעיית עור שכיחה המתבטאת בנימי דם בולטים בפנים, המופיעים לרוב בצידי האף, בלחיים, בצוואר ובמחשוף ומקנים מראה פנים אדמומי.
 שימו לב לאזורים הרגישים: השפתיים, העיניים ואיזור המחשוף מתאפיינים בעור דק ופגיע ולכן כדאי להשתמש במוצרים עדינים יותר להסרת האיפור מאזורים אלו.
בעלי עור רגיש - הימנעו ממגבונים: בעלי עור רגיש מומלץ שלא ישתמשו במגבונים להסרת איפור, מאחר ואלו לרוב מכילים ריכוזים גבוהים של חומרים מגרים.
החזירו לחות לעור: לאחר שמלאכת הסרת האיפור הושלמה, ספקו לעור לחות בכדי למנוע את התייבשותו. מומלץ למרוח את קרם הלחות כאשר העור לח במקצת, כך הוא ייספג טוב יותר וישמור את הלחות בעור.


את המוצרים של סבוקלם: ניתן לרכוש ברשתות הפארם – מחלקת מוצרים טבעיים, בקופות החולים ובבתי מרקחת נבחרים,  לפרטים SeboCalm.co.il.www

תגובה 1: